Гурвіц Едуард

Кандидат на посаду Одеського міського голови

Гурвіц Едуард Йосипович

Дата народження: 30.01.1948
Освіта: вища 
Партійність: безпартійний
Місце роботи: тимчасово не працює
Суб’єкт висування: самовисування

Постанова № 16

Біографія

Гурвіц Едуард Йосипович народився 30 січня 1948 року в місті Могилеві-Подільському Вінницької області.

Освіта вища, закінчив Ленінградський інженерно-будівельний інститут в 1971 році за фахом інженер шляхів сполучення.

Трудову діяльність розпочав студентом в 1966 році, працював різноробочим, вантажником, майстром на будівництві.

Служив в Радянській Армії в 1971-72 роках в ракетних військах стратегічного призначення, рядовий.

За звільненням з армії, в 1973-76 роках, працював майстром, виконробом, старшим виконробом на будівництвах Молдавії.

У 1977-87 роках - в Одесі, в різних будівельних організаціях на посадах виконроба, старшого виконроба, начальника об'єднаної ділянки.

У 1987 році в епоху кооперації одним з перших став на шлях підприємництва і створив експериментально-творчу студію-кооператив "Екополіс". Керував "Екополіс" до травня 1990 року, коли був обраний головою Жовтневої районної ради міста Одеси. У 1991 році обраний і головою Жовтневого райвиконкому.

З квітня 1994 року - депутат Верховної Ради України.

У липні 1994 року Едуард Гурвіц обраний мером міста Одеси. У березні 1998 року переобраний на цю посаду з відривом у 70 000 голосів. Проте в результаті судових махінацій, Кіровоградським обласним судом результати виборів були визнані недійсними. До перевиборів Едуард Гурвіц в якості кандидата допущений не був.

У тому ж 1998 році Едуард Гурвіц був обраний народним депутатом України по Суворовському виборчому округу міста Одеси.

У 2002 році знову балотувався на посаду Одеського міського голови, однак, в результаті фальсифікацій підсумків голосування був позбавлений можливості зайняти посаду мера Одеси.

У 2002-2005 рр. - Народний депутат України IV скликання. Член Комітету ВР у закордонних справах.

У 2005 році Приморський районний суд м.Одеси анулював результати виборів міського голови 2002 року і прийняв рішення, яким зобов'язав територіальну виборчу комісію Одеси зареєструвати мером Одеси депутата Верховної Ради Едуарда Гурвіца.

Підставою для прийняття такого рішення стали документально підтверджені факти системних порушень виборчого законодавства.

Роком пізніше, у березні 2006 року, Президент України Віктор Ющенко визнав незаконним і суперечним Конституції Указ "Про заходи щодо забезпечення конституційних прав громадян, а також керівництва процесами життєдіяльності Одеси", підписаний Леонідом Кучмою 26 травня 1998. Саме цей указ був апогеєм свавілля і беззаконня по відношенню до Одеси і одеситів, в результаті якого Едуард Гурвіц був незаконно відсторонений від влади в 1998 році.

7 липня 2006 колегія суддів Апеляційного суду Кіровоградської області задовольнила заяву міського голови Одеси Едуарда Гурвіца і скасувала рішення цього суду від 6 травня 1998 року. Таким чином, справедливість була повністю відновлена.

У квітні 2006 року Едуард Гурвіц на виборах мера Одеси переважною більшістю голосів вчетверте був обраний одеським міським головою.

Батьки Едуарда Гурвіца: мати - Берштейн Марія Наумівна (1919-1994), похована в Одесі; батько - Гурвіц Йосип Ілліч (1913-1957), похований у Могилеві-Подільському. Батько, економіст за освітою, 9 років відсидів у сталінських таборах по 58-й статті кримінального кодексу - шпигунська діяльність. "Шпигуном" Йосип Ілліч став в результаті доносу. Його підвели висловлювання в дусі "в Америці робочі теж добре заробляють". Згодом, Йосип Гурвіц був реабілітований. Помер він від спровокованої табірними умовами хвороби серця.

Одеське коріння Едуарда Гурвіца сходять до його бабусі по батькові, яка проживала на вул. Петра Великого, 16.

Едуард Гурвіц має чотирьох дітей: доньку Євгенію, 1975 року народження, сина Станіслава, 1983 року народження, сина Олександра, 2008 року народження, доньку Олену, 2010 года народження, внучку Машу, 1996 року народження онука Мишу, 1999 року народження і внучку Маргариту 2009 року народження.


ПОЛІТИЧНА ІСТОРІЯ

1990 рік - безпартійний кооператор, творець і керівник кооперативу «Екополіс» Едуард Гурвіц в боротьбі з першим секретарем райкому КПУ Августом Сирбулом обирається головою Жовтневої районної ради м. Одеси, а в 1991 році - і головою її виконавчого комітету.

1992 рік - команда Едуарда Гурвіца реалізує в Жовтневому районі економічний експеримент. В результаті - сотні підтоплених, захаращених, що кишать щурами підвалів в центрі Одеси приведені в порядок, а в Жовтневому районі зосереджується більша частина активних бізнес-структур міста.

В умовах стрімкого падіння життєвого рівня населення створюється «Фонд підтримки громадян Одеси (Фонд Гурвіца)».

1993 рік - з ініціативи Едуарда Гурвіца Кабінетом Міністрів України заснована Тимчасова комісія, а потім - Підготовчий комітет зі створення вільних зон в Одесі та Одеській області при Кабінеті Міністрів України. Едуард Гурвіц призначений співголовою Підготовчого комітету.

1994 рік - у квітні Едуард Гурвіц обирається народним депутатом України, а в липні - мером Одеси.

1995 рік - в місті Таганрозі (Росія) - на Асамблеї Міжнародного Клубу, об'єднуючого муніципалітети приморських міст Чорного, Азовського, Мармурового і Егейського морів, Едуард Гурвіц обирається Президентом цієї організації.

Спільно з мерами ряду інших найбільших міст України та в рамках Асоціації міст України Едуард Гурвіц розгортає боротьбу за права місцевого самоврядування (адміністративно-політичні, податково-бюджетні та ін).

Програма економічних перетворень, випробувана в Жовтневому районі, тепер реалізується в масштабах всього міста.

1996 рік - реалізовано перший етап реорганізації місцевого самоврядування в Одесі: ліквідовані районні ради, районні виконкоми замінені райадміністраціями, консолідований міський бюджет.

Очолюваний Едуардом Гурвіцем Міжнародний Чорноморський Клуб отримав спеціальний статус неурядової організації при ООН.

1997 рік - випущена перша міська позика. Реконструйовано дорога на селище Котовського.

Розгорнуто масштабні роботи з благоустрою території міста.

1998 рік - Одесою отриманий перший і один з найвищих на території колишнього СРСР міський кредитний рейтинг.

1998 рік - вибори, політичний терор, електоральна перемога, Кіровоградський суд. Виборча кампанія 1998 року проходила в умовах міліцейсько-прокурорського терору, грубого втручання в процес виборів центральної влади, супроводжувалася серією замовних політичних убивств (редактор газети "Вечірня Одеса" Борис Дерев'янко, начальник відділу правового контролю ДВК Сергій Варламов, заступник міського голови Ігор Свобода) і замахів (Едуард Гурвіц, голова міськвиборчкому Леонід Капелюшний, члени ДВК). Відповіддю одеситів була найвища в новітній історії міста явка на виборчі дільниці і впевнена перемога Едуарда Гурвіца.

1998 - 2005 роки - робота Едуарда Гурвіца у Верховній Раді.

2003 - 2004 рік - Едуард Гурвіц - член національної політради блоку «Наша Україна».

2002 рік - участь у виборах.

2005 рік - Едуард Гурвіц відновлений на посаді мера Одеси.

2006 рік - на місцевих виборах Едуард Гурвіц на чолі блоку політичних партій "Наша Одеса" з величезною перевагою знову обраний мером Одеси.

2006 - 2010 роки - системна і послідовна робота з відродження міста.

Новини про кандидата

Результаты выборов мэра Одессы

Результаты выборов мэра О ...

Сегодня, 27 октября, Одесская городская избирательная комиссия продолжает принимать протоколы от территориальн ...

Что обещают кандидаты в мэры

Что обещают кандидаты в м ...

Что обещают кандидаты в мэры: Гурвиц — против ЖКСов, Кивалов — за контроль над аэропортом, а Боровик не хочет ...

Что в кармане у кандидатов в мэры (инфографика)

Что в кармане у кандидато ...

Что в кармане у кандидатов в мэры: больше всех заработал Боровик, а самый тяжелый банковский счет — у семьи Ки ...

 

Close