Поширені питання

 • 1. Як перевірити наявність своїх даних у списку виборців онлайн?
  Це можна зробити онлайн на сайті Державного реєстру виборців: https://www.drv.gov.ua, зареєструвавшись у "Особистому кабінеті виборця". Там потрібно оформити заявку для перевірки даних. Відповідь прийде на вашу електронну скриньку.
 • 2. Що робити, якщо вас нема у списку виборців?
  Прийти до виборчої комісії за місцем свого проживання з паспортом або тимчасовим посвідченням громадянина України і написати заяву про включення до списку виборців. Не забудьте через кілька днів перевірити, чи включили вас до списків.
 • 3. Що робити, якщо у виборчій комісії відмовили внести вас у списки?
  Подайте скаргу на дії дільничної виборчої комісії до місцевого суду.
 • 4. Якщо у списку ви побачили покійного родича або людину, яка була прописана за вашою адресою
  Якщо це виявилося не менш ніж за 5 днів до виборів, зверніться у дільничну виборчу комісію (ДВК) або в орган Державного реєстру виборців із заявою про виключення зі списку померлого родича. До заяви додайте докази, що підтверджують вказаний факт (свідоцтво про смерть і т. д.). ДВК розглядає таку заяву протягом одного дня. У разі відмови ДВК зверніться до суду за місцем знаходження ДВК з позовом про уточнення списку виборців.
 • 5. Як проголосувати, якщо за станом здоров’я ви не можете пересуватися самостійно?
  Попросить піклувальників перевірити, чи внесені ви у списки виборців. Власноруч напишить заяву про бажання голосувати за місцем проживання (перебування), додайте довідку медичної установи про стан здоров’я. Ваше голосування організують на спеціальній виборчій дільниці (у лікувальному закладі або за місцем перебування) не менш як три члени дільничної виборчої комісії.
 • 6. Чи можна проголосувати не за місцем прописки?
  Така можливість виключена. За чинним законодавством голосувати на місцевих виборах 2015 року зможуть лише громадяни, що мають постійну реєстрацію на даній території.
 • 7. Як учинити, якщо ви зіпсували бюлетень?
  Не робіть в бюлетені жодних інших позначок, крім однієї навпроти прізвища кандидата. Навіть ледь помітної крапки, яку випадково поставив виборець, шукаючи у бюлетені потрібну графу, вистачить, щоб ваш голос забракували. Якщо ви зробили помилкову позначку в бюлетені, його можна замінити. Напишіть заяву з проханням замінити зіпсований бюлетень і зверніться до члена виборчої комісії. Він видасть новий в обмін на пошкоджений.
 • 8. Чи зможу я проголосувати, якщо я приїхав з окупованих територій?
  Згідно з законом, голосувати на місцевих виборах можуть лише члени громади. Щоб стати членом громади, на території якої виборець проживає на даний момент, треба зареєструватися на новому місці.

Close