Ківалов Сергій

Кандидат на посаду Одеського міського голови

Ківалов Сергій Васильович

Дата  народження: 01.05.1954
Освіта: вища
Партійність: член Української морської партії Сергія Ківалова
Посада: народний депутат України
Місце роботи: Верховна Рада України
Суб’єкт висування: ОДЕСЬКА МІСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ УКРАЇНСЬКОЇ МОРСЬКОЇ ПАРТІЇ СЕРГІЯ КІВАЛОВА

Постанова № 65

Біографія

 • Народний депутат України ІІІ- VIIІ скликань.
 • Член Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя.
 • Член Європейської Комісії «За демократію через право» (Венеціанська Комісія).
 • Державний радник юстиції 1 класу.
 • Почесний працівник Прокуратури України.
 • Заслужений юрист України. Заслужений юрист АРК.
 • Академік Національної академії правових наук України, Голова Південного регіонального Центру Національної академії правових наук України.
 • Академік Національної академії педагогічних наук України.
 • Президент Національного університету «Одеська юридична академія».
 • Президент Міжнародного гуманітарного університету
 • Голова Спеціалізованої вченої ради по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук за спеціальностями: (12.00.01) теорія та історія держави і права; історія політичних і правових учень; (12.00.02) конституційне право; муніципальне право; (12.00.07) адміністративне право і процес; фінансове право; інформаційне право; (12.00.10) судоустрій; прокуратура та адвокатура.
 • Почесний громадянин міста Одеси.

Відомий український політик Сергій Ківалов народився 1 травня 1954 року. Дитинство і юність пройшли на Одещині у великій дружній і працьовитій родині. Його мати Раїса Леонтіївна родом із села Гросулово Великомихайлівського району Одеської області. Більша частина земель теперішнього Великомихайлівського району колись належала батькам Раїси Леонтіївни – бабусі і дідусю Сергія Ківалова, які зуміли це надбати своєю працею, щось із майна одержавши в спадок. Раїса Леонтіївна мала четверо братів і сестер, які нині проживають в різних кінцях колишнього Радянського Союзу: в Тирасполі, Находці, на Сахаліні.

У Великомихайлівському районі тепер мешкають дві двоюрідні сестри Раїси Леонтіївни. Тут поховані і її батьки. Сергій Васильович часто провідує своїх рідних на Великомихайлівщині.

Сергій Ківалов мав двох братів: Володимира і Миколу та сестру Людмилу. Володимир та Микола померли у ранньому дитинстві. Людмила прожила лише 35 років. За фахом вона була юрист, закінчила Свердловський юридичний інститут. Коли сестра померла, то Сергій Васильович поклявся, що допоможе вивчити і поставити на ноги її сина Сергія. І він дотримав свого слова.

Пройшовши військову службу на Далекому Сході (1972–1974 рр.), Сергій Ківалов вступив до Свердловського юридичного інституту. У 1980 р. продовжив навчання в аспірантурі, активно займався науковою діяльністю й у 1986 році захистив кандидатську дисертацію.

А далі молодий науковець Сергій Ківалов робить дивовижний і несподіваний крок, що викликає подив його колег і наставників – він приймає рішення спробувати себе як практикуючий юрист. Згодом, пригадуючи ті часи, Сергій Васильович скаже: «Я міркував так: ну що то за викладач, який жодного дня не знав юридичної практики? Студенти справедливо підсміювалися з таких педагогів. А я з самого початку хотів бути «справжнім» викладачем…».

Прагнення оволодіти практичними навиками привело Сергія Ківалова в органи внутрішніх справ. В УВС Свердловської і Одеської областей він працював старшим оперуповноваженим кримінального розшуку, заступником начальника управління та на інших посадах. В цей час неодноразово бував у «гарячих» точках – Вірменії, Азербайджані, Ленінакані, Сухумі. У 1986 році приймав безпосередню участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

З 1987 року Сергій Ківалов працює завідувачем кафедри адміністративного права і адміністративної діяльності Одеської школи міліції. Паралельно з основною роботою викладає на юридичному факультеті Одеського державного університету ім.І.І.Мечникова, а з 1990 року остаточно переходить працювати в цей навчальний заклад старшим викладачем кафедри державного і міжнародного права. Через рік був обраний доцентом кафедри і назначений заступником декана юридичного факультету.

З цього часу Сергій Васильович цікавиться проблематикою митної справи та митного права, вводить на юридичному факультеті ОДУ курс митного права і готує перші в Україні навчальні посібники – «Организационно – правовые основы таможенного дела в Украине», «Средства осуществления таможенной политики в Украине», «Таможенное право Украины».

Після створення на базі юридичного факультету Юридичного інституту Сергій Ківалов був призначений проректором з навчальної роботи. У 1996 р. Сергій Васильович захистив докторську дисертацію на тему: «Організаційно – правові основи митної справи в Україні». Цього ж року в інституті створена перша в Україні кафедра морського і митного права, яку він очолив. У 1997 році Сергію Васильовичу Ківалову присвоєно звання професора й колективом інституту він був обраний ректором цього закладу, а коли інститут було реорганізовано в академію – ректором Одеської державної юридичної академії (з 2000 р. – національна), яку він успішно очолює і понині.

Організаційно – методологічне новаторство Сергія Ківалова у сфері юридичної освіти, досягнення в галузі науки, орієнтація на постійний навчальний пошук були високо оцінені і у 1999 р. його було обрано членом-кореспондентом Академії педагогічних наук України, а у 2003 р. – дійсним членом (академіком) АПН України (наразі – Національна академія педагогічних наук»), в 2010 році - академіком Національної академії правових наук України.

Паралельно з роботою в Одеській національній юридичній академії Сергій Васильович завжди займався громадською роботою, брав активну участь у суспільно – політичному житті нашої країни.

У 1990 р. він був обраний депутатом Жовтневої районної ради депутатів м. Одеси, головою постійної комісії із законності і правопорядку; у 1994 р. – депутатом Одеської міської ради, головою постійної комісії із законності; у 1998 р. і 2002 р. – народним депутатом України третього і четвертого скликань. Працюючи у Верховній Раді України, Сергій Ківалов очолював підкомітет парламентського контролю в Комітеті ВРУ з питань правової політики, представляв Україну в Раді Європи, де входив у комітети юридичний, з прав людини. З 2006 по 2014 роки Сергій Ківалов очолював Комітет Верховної Ради України з питань верховенства права та правосуддя (у V та VI скликаннях – Комітет з питань правосуддя), був Членом Постійної делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи, входив до складу Комітету ПАРЄ з юридичних питань і прав людини.

У 1998 р. на з’їзді представників вищих юридичних навчальних закладів та наукових установ Сергія Ківалова обрали членом Вищої ради юстиції України, а з 2001 р. по 2004 р. він очолював цей конституційний орган, беручи безпосередню участь у реалізації судової реформи, формуванні кадрового складу судової гілки влади.

З лютого до грудня 2004 р. Сергій Ківалов очолював Центральну виборчу комісію. Як Президент Одеської національної юридичної академії Сергій Васильович докладає максимум зусиль для вдосконалення навчального процесу, підвищення добробуту НУ "ОЮА". За його активної діяльності з року в рік зростає авторитет академії, яка стала центром юридичної освіти, науки і культури України, провідним юридичним вищим навчальним закладом.

На території НУ "ОЮА" з ініціативи Сергія Ківалова та при його безпосередній участі було зведено перший в Україні студентський храм – церкву Святої мучениці Тетяни, покровительки студентства.

У структурі НУ "ОЮА" з 1998 р. функціонує перша в Україні Юридична клініка при вищому навчальному закладі, де студенти та викладачі надають безкоштовні юридичні консультації малозабезпеченим мешканцям Одеси та Одеської області.

Одеська національна юридична академія – один із засновників Міжнародного гуманітарного університету (недержавний вищий навчальний заклад), Президентом якого у 2002 році стає Сергій Ківалов. Відразу в університеті було сформовано висококваліфікований викладацький корпус і створено належну матеріальну базу.

З 2010 року Сергій Ківалов є заступником члена Європейської Комісії «За демократію через право» від України, з лютого 2013 року – член Венеціанської комісії.

За плідну і сумлінну діяльність Сергій Ківалов нагороджений орденами «За заслуги» I, II та III ступенів, Ярослава Мудрого V та IV ступенів, Сергія Радонезького I, II та III ступенів та багатьма іншими. Переможець Всеукраїнського конкурсу «Юрист року 2008» у номінації «Юрист – державний діяч». Лауреат Державної премії в номінації «Наукові досягнення в сфері освіти» (2012) за цикл робіт «Комплекс наукових досліджень проблем судово-правової реформи в Україні в 2001–2011 роках і їх використання в професійній підготовці студентів».

Однак найдорожчою нагородою для одесита Сергія Ківалова є звання Почесного громадянина м. Одеси.

Сергій Васильович одружений. З дружиною Наталією Миколаївною живуть у злагоді і щасті вже понад 30 років. Мають дорослу дочку Тетяну і онука Сергія.

Фото кандидата

Новини про кандидата

Результаты выборов мэра Одессы

Результаты выборов мэра О ...

Сегодня, 27 октября, Одесская городская избирательная комиссия продолжает принимать протоколы от территориальн ...

Ківалов відзвітував виборчкому про свій виборчий фонд

Ківалов відзвітував вибор ...

Кандидат у мери Ківалов відзвітував виборчкому про свій виборчий фонд коштами партії УМП - КВУ. Кандидат на п ...

Сергей Кивалов продолжает оставаться кандидатом на должность мэра

Сергей Кивалов продолжает ...

Одесская горТИК оставила заявление Кивалова о снятии с выборов без рассмотрения. 14 октября, Одесская городск ...

Что обещают кандидаты в мэры

Что обещают кандидаты в м ...

Что обещают кандидаты в мэры: Гурвиц — против ЖКСов, Кивалов — за контроль над аэропортом, а Боровик не хочет ...

Ківалов припинив балотування до мерії

Ківалов припинив балотува ...

Саакашвілі стверджує, що Ківалов припинив балотування до мерії через причетність до "кримінальних справ" Голо ...

Close