Місцеві вибори

Верховна Рада України у вівторок, 14 липня 2015 року прийняла нову редакцію Закону "Про місцеві вибори". За прийняття в цілому законопроекту № 2831-3 проголосували 257 депутатів при мінімально необхідних 226.

Новий закон передбачає, що вибори депутатів сільських і селищних рад проходитимуть, як і раніше, за мажоритарною системою, а депутатів обласних, районних, міських, районних у місті рад - не за змішаною мажоритарно-пропорційною, а виключно за пропорційною системою.

Балотування в одномандатних округах дозволено як в порядку самовисування, так і в порядку висування місцевими організаціями партій, а в багатомандатних - тільки місцевими організаціями партій. Участь політичних блоків у виборах закон виключає.

Територія населеного пункту ділитиметься на кількість округів, що відповідає кількості мандатів до відповідної ради, але в кожному з них партія зможе висунути не більше одного кандидата (або в якихось округах кандидатів не висувати).

У виборчому бюлетені будуть вказуватися назви партій та імена висунутих ними кандидатів, і виборець зможе підтримати одного з усіх включених від різних партій в бюлетень кандидатів. При цьому його голос буде вважатися відданим як за самого кандидата, так автоматично і за партію, що висунула його.

Вибори Одеського міського голови

Вибори до Одеської міської ради

Вибори до Одеської обласної ради

Close