Одеська митниця та силовики підписали Меморандум

Одеська митниця та силовики підписали Меморандум про заборону догляду вантажів поза кримінальними провадженнями

Керівник Одеської митниці ДФСУ Юлія Марушевська підписала 4 листопада з повноважними представниками УСБУ, облУВС, облпрокуратури, Південного територіального управління Держприкордонслужби та облуправління ДФСУ спільний Меморандум про заборону вчинення фізичних оглядів товарів без наявності кримінальтних проваджень.

У церемонії підписання документа взяв участь голова Одеської облдержадміністрації Міхеїл Саакашвілі, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Цей спільний Меморандум - своєрідний "договір про ненапад", який передбачає заборону вчинення будь-яких фізичних доглядів товарів на території митниці без наявності кримінальних проваджень", - зазначила Марушевська.

У свою чергу, Саакашвілі зауважив, що відтепер припинено спроби безпідставних перевірок партій товарів заради отримання хабарів корумпованими представниками силових структур. "Вимаганням хабарів і нищенню бізнеасів покладено край", - наголосив голова ОДА.

Варто зазначити, 30 жовтня керівник Одеської митниці Юлія Марушевська оприлюднила меморандум, що забезпечить спрощене митне оформлення вантажів. Згідно з документом, за наявності сертифіката товари з розвинутих європейських держав, Японії, Ізраїлю, США та інших - усього із 30 країн - підлягатимуть відтепер розмитненню за ціною договору, що подається в пакеті супровідних документів.

"Такий кредит довіри бізнесу надається вперше в національній митній практиці", - зазначила Марушевська, підписуючи документ.

Водночас товари постачальників вантажів з Туреччини і Китаю поки що проходитимуть митне оформлення за старими правилами. Їх не торкнеться унікальний експеримент, реалізація якого передбачає спрощену схему митного оформлення вантажів.

Михайло Аксанюк, ОДЕСА. 30 жовтня 2015 року.

Close