Одеські судді ухиляються від розгляду позову Боровика

Одеські судді ухиляються від розгляду позову Боровика

Одеські судді ухиляються від розгляду позову Боровика - беруть самовідводи.

Протягом останніх двох днів четверо суддів Окружного адміністративного суду Одеської області ухилилися від розгляду позову кандидата в мери Одеси Саші Боровика до міської територіальної виборчої комісії. Юристи виборчого штабу Боровика оскаржили результати голосів, вимагаючи перерахунку голосів на низці дільниць і складення протоколів про повторний підрахунок голосів, однак слухання справи відкладається.

Про це повідомили Укрінформу в прес-службі Одеської облорганізації Комітету виборців України.

"1 листопада суддя Окружного адміністративного суду Одеської області Сергій Стефанов взяв самовідвід, ухилившись від слухання позовної заяви Боровика проти Одеської міської виборчої комісії. Перед ним узяв відвід суддя Юрій Градовський, мотивувавши його тим, що "особисто знайомий з одним із кандидатів, тому не може розглядати скаргу Боровика". А 31 жовтня розглядати позов Боровика до міськвиборчкому відмовилися судді цього ж адмінсуду Едуард Іванов і Леонід Свида", - зазначили в облКВУ.

При обгрунтуванні позовних вимог адвокати Боровика посилаються на те, що при прийнятті та розгляді документів і протоколів від дільничних виборчих комісій допущені системні грубі порушення принципів та засад виборчого процесу, а також грубо порушені вимоги закону щодо порядку процедури встановлення підсумків виборів.

Як повідомляв Укрінформ, 31 жовтня членів Одеського тервиборчкому збирали на засідання для виконання вердикту суду про виїмку виборчої документації Одеської міської територіальної виборчої комісії. Однак при виконанні цього рішення працівники прокуратури наштовхнулися на перепону "закритих дверей" ТВК: "члени міської комісії закрили будівлю і розбіглися по домівках".

Про це голова Одеської облдержадміністрації Міхеїл Саакашвілі написав на своїй сторінці в Facebook.

"Прокуратура області звернулася до суду за дозволом виїмки виборчих протоколів, щоб установити можливі фальсифікації. Під час цього процесу в суді та прокуратурі раптово вимкнули світло. Незважаючи на це, суд все одно прийняв рішення. Дізнавшись про це, всі члени міської комісії закрили будівлю і розбіглися по домівках. Зараз їх збирають по одному, щоб виконати судове рішення".

Нагадаємо, 30 жовтня керівник аналітичного відділу Одеського обласної організації Комітету виборців України Анастасія Матвієнко виявила помилку в протоколах Одеської міської територіальної виборчої комісії та Приморської районної виборчої комісії. Експерт КВУ зафіксувала значну різницю між кількістю зареєстрованих виборців у протоколах з виборів міської ради і мера Одеси.

Михайло Аксанюк, ОДЕСА

2 листопада 2015 року

Close